TENS

Elle TENS jest nieinwazyjną i  skuteczna metodą łagodzenia bólu porodowego. Skrót TENS oznacza Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation - jest to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów w celu blokowania informacji bólowych (teoria bramkowa bólu).

Niewielki urządzenie, które jest łatwe w użyciu i może byc stosowane samodzielnie w każdym ze szpitali podczas porodu naturalnego. Zmniejszy również dolegliwości bólowe po porodzenie operacyjnym (cesarskie cięcie).  W ciązy zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa.

 

Dlaczego warto rodzić z Elle TENS?

- blokuje sygnały bólowe,

- jest alternatywą dla farmakologicznych środków znieczulających, chroniąc w ten sposób matke i dziecko przed ubocznymi skutkami anestetyków,

- powoduje wydzielanie endorfin, które maja zdolnośc łagodzenia bólu,

- skraca wszystkie fazy porodu,

- kobieta podczas porodu naturalnego nie cierpi z bólu, 

- zarówno mama jak i narodzone dziecko są  mniej zmęczeni akcją porodową.

 

Jak działa TENS?

Urządzenia wytwarza łagodne impulsy elektryczne, które sa odczuwane jako delikatne mrowienie lub łaskotanie. Poprzez przyklejone do pleców  elektrody są one przekazywane do organizmu, do włókien nerwowych znajdujących sie pod skórą. TENS działa tam na dwa sposoby: po pierwsze impulsy TENS blokuja sygnały bólowe (zgodnie z bramkową teorią bólu), a po drugie sprawiają, zę ciało rodzącej wytwarza więcej swoich własnych substancji przeciwbólowych - endorfin.

 

CENY:

 

wypożyczenie na 4 tygodnie, każdy następny dzień 5,00 zł

50,00  dla kursantek/abosolwentek (również z poprzednich lat)  szkoły rodzenia Centrum dla Mamy

70,00 dla kobiet, które nie chodzily do szkoły rodzenia Centrum dla Mamy

90,00  wypożyczenie <na odległość" czyli wysyłka na terenie całęj Polski, już wliczone są koszty przesyłki, paczka pocztowa priorytetowa (wypożyczenie 70,00 + plus 20,00 koszty przesyłki)

 

nowe elektrody  40,00 zł 

 

Wypożyczenie urządzenia znieczulającego do porodu Elle TENS: 

CENY:

 

50,00 zł   dla kursantek/absolwentek (również z poprzednich lat) szkoły rodzenia Centrum dla Mamy

70,00 zł  dla kobiet, które nie chodziły do szkoły rodzenia Centrumdla Mamy

90,00  wypożyczenie "na odległość"  sprzęt wysyłany jest paczką pocztową prirytet na terenie całej Polski

(70,00 zł wypożyczenie + 20,00 koszty przesyłki).

 

- koszt zakupu własnych elektrod (te części urządzenia, które przyklejane są do ciała rodzącej) - 40 zł. Można również nieodpłatnie skorzystać z elektrod używanych.

Jeżeli jesteście zainteresowani wypożyczeniem Elle TENS na czas porodu, najlepiej skontaktuj się z nami w 36-38 tygodniu ciąży. Raczej nie czekaj z tym do chwili, gdy skurcze już się rozpoczęły :)

 

Tel. 694 674 939 , sprzęt można odebrać (zawsze po wcześniejszym umówieni telefonicznym) na Zdrowiu ul. Filarecka 5 lub ul. Piotrkowska 247.

Możliwe jest również wypożyczenie "na odległość" czyli odbiór i zwrot sprzętu poprzez przesyłkę pocztową. Koszt przesyłki w obydwie strony ponosi wypożyczający (15 zł paczka pocztowa prirytet) Czas wypożyczenia liczony jest od dnia nadania przesyłki. Opłata wnoszona jest na konto, wysyłka, gdy kwota wypożyczenia wpłynie na konto.