TENS

Elle TENS jest nieinwazyjną i  skuteczna metodą łagodzenia bólu porodowego. Skrót TENS oznacza Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation - jest to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów w celu blokowania informacji bólowych (teoria bramkowa bólu).

Niewielki urządzenie, które jest łatwe w użyciu i może byc stosowane samodzielnie w każdym ze szpitali podczas porodu naturalnego. Zmniejszy również dolegliwości bólowe po porodzenie operacyjnym (cesarskie cięcie).  W ciązy zmniejsza dolegliwości bólowe kręgosłupa.

 

Dlaczego warto rodzić z Elle TENS?

- blokuje sygnały bólowe,

- jest alternatywą dla farmakologicznych środków znieczulających, chroniąc w ten sposób matke i dziecko przed ubocznymi skutkami anestetyków,

- powoduje wydzielanie endorfin, które maja zdolnośc łagodzenia bólu,

- skraca wszystkie fazy porodu,

- kobieta podczas porodu naturalnego nie cierpi z bólu, 

- zarówno mama jak i narodzone dziecko są  mniej zmęczeni akcją porodową.

 

Jak działa TENS?

Urządzenia wytwarza łagodne impulsy elektryczne, które sa odczuwane jako delikatne mrowienie lub łaskotanie. Poprzez przyklejone do pleców  elektrody są one przekazywane do organizmu, do włókien nerwowych znajdujących sie pod skórą. TENS działa tam na dwa sposoby: po pierwsze impulsy TENS blokuja sygnały bólowe (zgodnie z bramkową teorią bólu), a po drugie sprawiają, zę ciało rodzącej wytwarza więcej swoich własnych substancji przeciwbólowych - endorfin.

 

Cena wypożyczenia urządzenia TENS to 60 zł za 4 tygodnie.

Dodatkowo potrzebne są jeszcze elektrody ("plastry" przyklejane do  pleców). Nowe elektrody kosztują 40 zł (do kupienia w niektórych aptekach lub na stronie bodyclock.pl )

Można również nieodpłatnie skorzystać z elektrod używanych.

Koszty przesyłki 11 zł paczkomat, 15 zł paczka pocztowa, odbiór osobisty Łódź, ul.Filarecka 5 (Zdrowie)

 

Jeżeli jesteście zainteresowani wypożyczeniem Elle TENS na czas porodu, najlepiej skontaktuj się z nami w 36-37 tygodniu ciąży. Raczej nie czekaj z tym do chwili, gdy skurcze już się rozpoczęły :)

Tel. 694 674 939