O szkołe rodzenia

  O SZKOLE RODZENIA

 

  Szkoła rodzenia zawiesiła działalność :(

 

Komfortowe warunki: klimatyzowana sala, wygodne, wyściełane krzesła oraz bliskość toalety :)  odpowiednia ilość pomocy (piłki, karimaty, lalki) - dla każdej kursantki jedna, możliwość kontaktu z wykładowcami i uzyskanie ich pomocy po zakończeniu kursu, gdy dziecko już się urodzi.

Zajęcia w godzinach popołudniowych oraz w weekendy, zawsze dobierzesz coś dla siebie, a jeśli jednak nie, to my dopasujemy się do Ciebie w ramach kursu indywidualnego. Możliwość odrobienia zajęć w innym terminie, jeżeli zdarzy się jakaś nieobecność.

 

Fachowa, kompetentna kadra, których wiedza jest na bieżąco aktualizowana:

- Dorota Hałaczkiewicz  - położna

- Magda Słomkowska   - doradczyni laktacyjna i doula

- Anna Szczepaniak-Kubat  pediatra

 

Na jednym ze spotkań uzyskasz również informacje na temat bankowania krwi pępowinowej 

Zajęcia prowadzone są w swobodnej, niekrępującej atmosferze, co sprzyja zadawaniu pytań oraz nie powoduje znudzenia uczestników.

 

  Chodzę sama czy z ojcem dziecka?

 

Niestety, szkoła rodzenia zawiesza działalność na czas nieokreślony.

Na zajęcia możesz chodzić sama lub z ojcem dziecka, cena kursu jest taka sama "za jeden brzuszek", bez względu na to czy jest on tylko w towarzystwie mamy czy również z tatą : ) Oczywiście najfajniej jest, gdy będziecie mogli być na zajęciach razem.  No i będziecie razem podczas porodu, a w opiece nad dzieckiem będziecie sobie pomagać - w tym właśnie pomoże Wam wspólne uczęszczanie na kurs. Bez problemu na zajęcia może chodzić sama kobieta lub sam mężczyzna, gdy mama dziecka ma bezwzględne zalecenie leżenia lub jest w szpitalu.

 

 

  Jakie jest wyposażenie szkoły?

Szkoła jest wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce:  piłki (14 sztuk), oczywiście wyściełane krzesła i karimaty (dla każdego), do ćwiczeń z pielęgnacji niemowlęcia: 8 wanienek, 34 lalki- dzidziusie z kompletem ubranek, beciki, kocyk, pieluszki. Każda  kursantka i kursant będą więc mieli możliwość przećwiczenia kąpania, zakładania pieluch i ubranek. Zajęcia z pielęgnacji NIE są prowadzone w formie pokazu tylko ćwiczeń.

 

  Co jeszcze oferujemy?

Oferujemy pomoc do porodu: można skorzystać  z opieki douli oraz/lub wypożyczyć ELLE TENS - przyrząd znieczulający. Po zakończeniu kursu można zawsze skorzystać z pomocy wykładowców, szczególnie cennej , gdy pojawią się problemy z karmieniem piersią (niestety częste z powodu rutynowego dokarmiania dzieci butelkami w łódzkich szpitalach). Telefonicznie - zawsze, a jeśli to nie wystarczy możesz umówić się na wizytę domową doradczyni laktacyjnej (cena dla absolwentek szkoły rodzenia "Centrum dla Mamy" o dużo niższa niż dla innych osób). W Centrum dla Mamy można również wypożyczyć laktator oraz wagę niemowlęcą. 

 
 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !