O szkołe rodzenia

  O SZKOLE RODZENIA

 

  DLACZEGO WARTO DO NAS PRZYJŚĆ CZYLI CO NAS WYRÓŻNIA?

 

Komfortowe warunki: klimatyzowana sala, wygodne, wyściełane krzesła oraz bliskość toalety :)  odpowiednia ilość pomocy (piłki, karimaty, lalki) - dla każdej kursantki jedna, możliwość kontaktu z wykładowcami i uzyskanie ich pomocy po zakończeniu kursu, gdy dziecko już się urodzi.

Zajęcia w godzinach popołudniowych oraz w weekendy, zawsze dobierzesz coś dla siebie, a jeśli jednak nie, to my dopasujemy się do Ciebie w ramach kursu indywidualnego. Możliwość odrobienia zajęć w innym terminie, jeżeli zdarzy się jakaś nieobecność.

 

Fachowa, kompetentna kadra, których wiedza jest na bieżąco aktualizowana:

-położna Dorota Hałaczkiewicz  -  pracowała  w szpitalu Kopernika na porodówce, obecnie pracuje w szpitalach prywatnych oraz przyjmuje porody domowe.

-doula Magda Słomkowska  -  prowadzi zajęcia dotyczące porodu aktywnego i pokazuje wtedy m.in. jak można zaopiekować się i pomóc kobiecie rodzącej w inny sposób, niż tylko trzymając  ją za rękę.  

-doradczyni laktacyjna, również Magda Słomkowska - dzięki jej pomocy wiele mam i maluszków poradziło sobie z problemami w karmieniu piersią, jest nie tylko teoretykiem ale i praktykiem (kilka lat karmienia własnych synów), pomaga równieżwtedy, gdy dzidziuś jest niespokojny, często płacze i chce ciągle być przy piersi czy ma problemy ze snem. 

- pediatra Anna Szczepaniak-Kubat ,  jest również konsultantką laktacyjną

Uczestniczymy w różnych kursach i szkoleniach, aby nasza wiedza była wciąż aktualizowana, nie będzie więc u nas z "przedpotopowych" zaleceń. Na zajęciach nie spotkacie się z "medycznym". często trudnym do zrozumienia przez normalnego śmiertelnika językiem :)  Wszystko będzie wyjaśnione fachowo, ale przystępnie.Jeżeli będzie Wam trudno, gdy urodzi się dzieck,o zastosować nabyte wiadomości w praktyce, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc: telefoniczną, mailową a nawet możemy przyjechać do Twojego domu (wizyty są odpłatne).

Na jednym ze spotkań uzyskasz również informacje na temat bankowania krwi pępowinowej 

Zajęcia prowadzone są w swobodnej, niekrępującej atmosferze, co sprzyja zadawaniu pytań oraz nie powoduje znudzenia uczestników.

 

  Kiedy zacząć kurs?

Jeżeli chcesz przygotować się do porodu w szkole rodzenia "CENTRUM DLA MAMY" możesz zacząć w dowolnym momencie ciąży, ale najlepiej zgłoś się w okolicach 5 -8  m-ca (w zależności od rodzaju wybranego kursu). Wcześniej raczej nie - część wiadomości "wyparuje" Ci z głowy, zanim będą potrzebne. Jeśli trafisz do nas później - możesz nie zdążyć z ukończeniem.

 

  Chodzę sama czy z ojcem dziecka?

Na zajęcia możesz chodzić sama lub z ojcem dziecka, cena kursu jest taka sama "za jeden brzuszek", bez względu na to czy jest on tylko w towarzystwie mamy czy również z tatą : ) Oczywiście najfajniej jest, gdy będziecie mogli być na zajęciach razem.  No i będziecie razem podczas porodu, a w opiece nad dzieckiem będziecie sobie pomagać - w tym właśnie pomoże Wam wspólne uczęszczanie na kurs. Bez problemu na zajęcia może chodzić sama kobieta lub sam mężczyzna, gdy mama dziecka ma bezwzględne zalecenie leżenia lub jest w szpitalu.

 

 

  Jakie jest wyposażenie szkoły?

Szkoła jest wyposażona we wszystkie niezbędne pomoce:  piłki (14 sztuk), oczywiście wyściełane krzesła i karimaty (dla każdego), do ćwiczeń z pielęgnacji niemowlęcia: 8 wanienek, 34 lalki- dzidziusie z kompletem ubranek, beciki, kocyk, pieluszki. Każda  kursantka i kursant będą więc mieli możliwość przećwiczenia kąpania, zakładania pieluch i ubranek. Zajęcia z pielęgnacji NIE są prowadzone w formie pokazu tylko ćwiczeń.

 

  Co jeszcze oferujemy?

Oferujemy pomoc do porodu: można skorzystać  z opieki douli oraz/lub wypożyczyć ELLE TENS - przyrząd znieczulający. Po zakończeniu kursu można zawsze skorzystać z pomocy wykładowców, szczególnie cennej , gdy pojawią się problemy z karmieniem piersią (niestety częste z powodu rutynowego dokarmiania dzieci butelkami w łódzkich szpitalach). Telefonicznie - zawsze, a jeśli to nie wystarczy możesz umówić się na wizytę domową doradcy laktacyjnego (cena dla absolwentek szkoły rodzenia "Centrum dla Mamy" o dużo niższa niż dla innych osób). W Centrum dla Mamy można również wypożyczyć laktator oraz wagę niemowlęcą. 

 

Zapoznaj się z oferowanym przez nas programem zajęć, rodzajami kursów i terminami najbliższych kursów (podstrona "szkoła rodzenia"). Wybierz ten, który Wam najbardziej odpowiada i, oczywiście, zapisz się :)

 

Jak się można zapisać?

- wypełnij odpowiedni formularz i go wyślij (jest na tej stronie), czasami poczta płata figle , możesz więc wysłać normalnego maila z wymaganymi danymi (imię i nazwisko, termin porodu, nr telefonu i termin rozpoczęcia kursu) na adres: centrumdlamamy@gmail.com

- telefonicznie (podczas tradycyjnej rozmowy lub sms-em podając wymagane dane)

 
-Centrum dla Mamy NIE wysyła potwierdzenia zapisu, jeśli jednak chcecie mieć takie potwierdzenie, proszę to dopisać w wiadomości lub skontaktować się telefonicznie.
 
 
Kiedy i jak zapłacić?
 
W ciągu 10 dni od zapisu należy na konto wpłacić zaliczkę: 150 zł dla kursu dłuższego, 50 zł dla kursu minimum.
W treści przelewu proszę podać datę rozpoczęcia kursu. Resztę należy dopłacić: na pierwszym spotkaniu gotówką (w Centrum dla Mamy nie ma mozliwości płacenia kartą) albo na konto (ale nie później niż 2 dni przed rozpoczęciem kursu).
Jeżeli do rozpoczęcia kursu pozostało mniej niż 7 dni prosze NIE wpłacać zaliczki tylko całą opłatę: albo na konto (nie później niz 2 dni przed datą rozpoczęcia kursu) albo gotówką (na pierwszym spotkaniu).
 
 
Centrum dla Mamy  NIE  potwierdza faktu wpłynięcia zaliczki na konto firmy.
Jeżeli chcecie jednak takie potwierdzenie otrzymać, prosimy o dopisanie tego w wiadomości na formularzu zgłoszeniowym lub kontakt telefoniczny

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !