Kto prowadzi zajęcia

Magda Słomkowska - jestem doradczynią laktacyjną i doulą. W szkole prowadzę większość zajęć. 

Rodzeniem i karmieniem zajmuję się nie tylko teoretycznie. Jestem również mamą :)   Mój pierwszy syn urodził się w szpitalu. Nie mam z tego miejsca zbyt przyjemnych wspomnień. Na szczęście było to dość dawno temu i teraz rodzące kobiety mają o wiele lepsze warunki.

Mój drugi syn urodził się w domu. Był to dość ekstremalny dla nas dzień, synek bardzo chciał pojawić się na świecie jak najszybciej. I rzeczywiście mu się to udało: urodził się, zanim zdążyłą przyjechać do mnie położna. Mimo, że nie jestem położną, mam za sobą przyjęcie porodu, w dodatku własnego :)  Od tego dnia wiem, że w każdej kobiecie tkwi niesamowita siła, którą tylko trzeba uwolnić i wtedy wszystko jest możliwe.

Obydwaj byli skutecznie karmieni piersią, przez ponad 3 lata każdy z nich. Przez kilka tygodninawet obydwaj jednocześnie, czyli starszy razem z młodszy, właśnie urodzonym. Też tak można :)

Urodzenie, karmienie i ich wychowywanie bardzo dużo mnie nauczyło. Szczególnie, że różnią się od siebie jak ogien i woda. Dlatego potrafię zrozumieć różne "mamine problemy" i pomóc, aby młoda mama sobie z nimi poradziła.

 

Dorota Hałączkiewicz - położna. Pracuje w prywatnych łódzkich szpitalach oraz przyjmuje porody domowe.    www.domoweporody.pl

 

Anna Szczepaniak - Kubat  lekarz pediatra

http://www.laktacja-pediatria.pl/