Jak żywić dziecko

Przez pierwsze kilka miesięcy Twoje dziecko będzie otrzymywało mleko.   W okolicach 6-go miesiąca (gdy karmisz piersią lub pokarmem odciąganym) albo 4-go (gdy dziecko pije sztuczną mieszankę) rozpoczyna sie wprowadzanie posiłków uzupełniających. Pediatrzy, którzy powinni wyjaśniać rodzicom wszystkie wątpliwości i udzielać porad, również dotyczących odżywiania niemowlęcia, często po prostu nie mają wystarczająco dużo czasu podczas wizyty, aby to porządnie zrobić (cóż, naszej służbie zdrowia wciąż wiele brakuje do doskonałości). Niestety, zdażają się również sytuacje, gdy lekarz nie jest na bieżąco z najnowszymi zaleceniami :(

Jeśli chcesz uzuskać informacje dotyczące żywienia swojego dziecka innymi pokarmami poza mlekiem zapraszam spotkanie.  Możesz w nim uczestniczyć jeszcze będąc w ciąży, możesz również skorzystać, gdy dziecko już się urodzi i właśnie niedługo skończy 4-6 miesięcy. Jeżeli Twój maluszek jest dośc spokojny możesz wziąć go ze sobą na zajęcia.

Omawiane zagadnienia: najnowszy schemat żywienia dziecka karmionego piersią oraz karmionego butelką, kiedy rozpocząć podawanie posiłków uzupełniających, jakie ilości na początek, jakie produkty, wprowadzanie glutenu - kontrowersje wokół nowych zaleceń, dopajanie, jaki herbatki/soczki, z kubeczka, butelką czy łyżeczką. Jakie produkty powinny koniecznie znaleźć się na talerzyku Twojego dziecka, a czego powinno sie unikać. Co lepsze: gotowe obiadki i kaszki błyskawiczne czy własnoręcznie przygotowane potrawy. Produkty, których możecie nie znać, a mogą być przydatne w żywieniu malucha. Podawanie witamin. Omówiona zostanie również najnowsza, rewelacyjna metoda żywienia maluchów, która powoduje, że niemowlak przepada za samodzielnym jedzeniem i na pewno nie wyrośnie z niego grymaszący niejadek (bobas lubi wybór BLW).

 

Termin nie został jeszcze ustalony. Prawdopodobnie w pierwszej połowie grudnia.