Chustowanie

 

Noszenie, przytulanie, bycie blisko rodzica jest potrzebne dziecku tak samo, jak jedzenie czy spanie. Daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala lepiej odnaleźć się w, jakże obcym jeszcze dla maleństwa świecie, pozwala słyszeć znajome bicie serca mamy, czuć jej ciepło. Jest najlepszym lekarstwem na wszystkie niemowlęce smutki, daje ukojenie, gdy coś boli, łagodzi kolki i inne bóle małego brzuszka.

Dzieci noszone w chuście mniej płaczą, są spokojniejsze, bardziej  otwarte na nowości, chętniej poznją Swiat.

Chusta doskonale stabilizuje delikatny kręgosłup maleństwa, jego stawy biodrowe, stymuluje prawidłową pracę błędnika, innych narządów zmysłów. Jest doskonałą pozycją do obserwacji otoczenia, niezależnie od tego, co robi rodzic: czy jest w domu, na zakupach czy na spacerze w lesie.

Rodzice noszący w chustach szybciej poznają swoje dzieci, łatwiej odczytują ich potrzeby, nawiązują pozytywne relacje, które pozostają na długie lata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się: jak wiele radości może dać noszenie w chuście,  jak  bezpiecznie i wygodnie ją związać,  jaką chustę wybrać dla siebie i swojego maluszka. Oprócz teorii będziecie też mogły/mogli wypróbować różne wiązania z użyciem lalki i/lub własnego malucha.                 

Spotkanie prowadzone przez Renatę Ostrowską - Kujawską, doradczynię noszenia renomowanej niemieckiej szkoły noszenia ClauWi. My duże doświadczenie w noszeniu własnych dzieci oraz doradzaniu innym rodzicom.                    

 

Najhbliższe spotkanie:   18 kwietnia, wtorek godz. 18.00 - 20.00

Cena 60 zł od osoby  80 zł od pary.      Zapisy telefonicznie 694 674 939 lub przez formularz zapisowy (zakładka szkołą rodzenia, zapisy na kursy).